Kuo skiriasi paprasti tėvai nuo protingų

Vieni tėvai savo vaikus augina taip pat, kaip juos augino jų tėvai...
...kiti, atvirkščiai, stengiasi nekartoti savo tėvų padarytų klaidų.
Dar kiti kruopščiai studijuoja visas įmanomas knygas ir stengiasi rasti teisingiausius atžalų auklėjimo metodus.
Pateikiame septynis „paprastų" ir „protingų" tėvų skirtumus.
**Paprasti tėvai mano, kad visą laisvalaikį reikia skirti vaikams. Savo interesus jie nustumia į antrą planą, po vaikų interesų. Protingi tėvai moka pasirūpinti savimi ir savo pavyzdžiu moko vaikus, kad rūpintis savimi yra svarbu.
**Paprasti tėvai apdovanoja vaikus, išpirkdami savo kaltę už dėmesio stoką arba bandydami nuslėpti (kompensuoti) kitus savo trūkumus, arba tiesiog neištvėrę vaiko maldavimo ir ašarų dėl kažkokio patikusio žaislo ar daikto. Protingi tėvai vaikui kasdien duoda kišenpinigių. Jie moko vaiką, kaip sutaupyti pinigų, kaip jų uždirbti, ir pačiam nusipirkti žaislų ir kitų daiktų, neįtrauktų į šeimos biudžetą.
**Paprasti tėvai saugo savo vaiką ir už jį parado daugiau, nei vaikas prašo. Protingi tėvai leidžia vaikui klysti ir kartu su juo ieško pozityvaus sprendimo, analizuoja, ko galima pasimokyti iš šios patirties.
** Paprasti tėvai vakarais ruošia kartu su vaikais namų darbus. Protingi tėvai moko vaikus prisiimti atsakomybę už paruoštus ar neparuoštus namų darbus, ir būti pasiruošusiam pasekmėms, jei darbas nebus atliktas, o prireikus padeda vaikui.
** Jei vaikas netinkamai elgiasi, paprasti tėvai likviduoja tiktai pasekmes arba simptomus, nesigilindami į tokio elgesio priežastis. Protingi tėvai mokosi įsiklausyti į tai, ką jiems sako vaikas ir suprasti, koks nepatenkintas poreikis sukėlė probleminio elgesio apraiškas.
** Paprasti tėvai leidžia vaikui užlipti jiems ant galvos, nes vaikas yra svarbiausias jų gyvenime. Protingi tėvai žino, kad turi 100 proc. teisę į asmeninį gyvenimą, asmeninius reikalus ir asmeninį laiką be vaiko. Jie gerbia ir savo, ir vaiko ribas.
** Paprasti tėvai siekia užauginti visuomenėje gerbiamą žmogų. Protingi tėvai siekia artimų santykių su vaiku.


Atnaujinta Sekmadienis, 13 Gruodis 2015 22:42
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Daugiau šioje kategorijoje: « Tėvų vaidmuo pasirenkant profesiją

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti