Japonija Jonučiuose

Tą dieną mokyklos aktų salė kvepėjo egzotiškais tolimųjų rytų kvapais, kuriuos paskleidė geografijos mokytoja Sonata Žilinskienė.
Jos iniciatyva šiandien mokykloje pristatoma Japonija. Svečiuojasi japonų kalbą VU studijuojanti Milda Rimkutė, du politikos ir tarptautinių santykių fakulteto studentai iš VDU. Laukiame netgi Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje ir jo žmonos.
Salė pilnutėlė gimnazistų, scenoje ir prie jos – daugybė vaizdinės medžiagos, iliustruojančios Japoniją.Ją parengė mokytoja S. Žilinskienė su savo mokiniais. Svečiai įdomiai,dalykiškai, glaustai, vaizdžiai ir patraukliai lietuvių ir anglų kalbomis ( salei vertėjo nereikėjo) mokiniams ir mokytojams pristatė savo šalį. Sužinojome Japonijos geografinę padėtį, oro ypatumus, religijas, maisto kultūrą ( miso sriuba, suši gaminimo ypatumai, žalia žuvis, lazdelės vietoj stalo įrankių, makaronų patiekalai); rašto įmantrybes ( yra trys rašymo sistemos, raštas skirtas moterims ir vyrams, kaligrafijos menas). Studentas iš Japonijos mums pristatė Japonijos mokyklų tradicijas ir tendencijas: mokslo metai pas juos prasideda balandžio mėnesį didele ceremonija; mokslo metai padalinti į tris trimestrus; daugelis popamokinės veiklos būrelių panašūs, kaip ir Lietuvoje; mokiniai berniukai nešioja mėlynos spalvos kuprines, mergaitės – raudonos; jie dėvi vienodą sportinę aprangą; nesinešioja maisto į mokyklą, nes kiekvieną dieną valgykloje gauna sriubos, pieno ir mėsos. Ir dar daug kitokios informacijos buvo galima išgirsti tos pamokos metu.
Visą renginį vainikavo muzikiniai japonų pasirodymai: japoniškos dainos, akompanuojant styginiu instrumentu, panašiu į balalaiką ir būgno lazdelėmis beldžiant ritmą į scenos laiptelius. Šokių atlikėjas Hiro į mokyklą atvyko valandą prieš renginį, nes tiek trunka jo pasiruošimas pasirodymui: jis grimavosi, rengėsi įspūdingais drabužiais, dėjosi akinantį raudonos spalvos ilgų plaukų peruką ir šoko liūto šokį ir „takamasi“ (šokis, panašų į valsą). Buvo nepakartojama.
Po renginio japonai mielai ir nuoširdžiai bendravo su mokiniais ir norintiems leido nusifotografuoti su jais ant scenos.
O Japonijos ambasadorius Lietuvoje su žmona suteikė mums garbės, rado laiko tarp susitikimų ir tikrai į mūsų mokyklą suskubo renginio pabaigoje.
Rugilė


Atnaujinta Sekmadienis, 13 Gruodis 2015 23:54
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Žymėtas pagal japonai Žilinskienė



Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti