Kario diena

„Lygiuot! Ramiai! Pirmais antrais išsiskaičiuot! Žengte marš! Kairę, dešinę! Viens, du, trys!“
Taip prasideda visų kareivių rytas. Kaip gyvena kareiviai, kuo jie rengiasi, ką valgo, kaip treniruojasi ir kokią amuniciją nešiojasi su savimi,  gimnazistai nutarė pamatyti iš arčiau.
1918 lapkričio 23 diena laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena. Minint šią dieną,  šalies miestuose vyksta iškilmingos karių rikiuotės, ginkluotės ir technikos parodos.
Besišnekučiuojant su Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariu E.Višinsku, šia proga, nusprendėme surengti mokiniams kareivišką rytmetį ir jo metu perteikti pagarbaus, mandagaus, saugaus elgesio modelį jau paūgėjusiems mokiniams. Tikėjomės, kad gimnazistams bus smagu, neįprasta, o mes, pedagogai, sėkmingai susiesime tikslus, uždavinius su ugdymo turiniu ir mokinių interesais.
 Ši diena gimnazistams  buvo neįprasta ir džiugiai rimta. Iš pradžių visi įdėmiai klausėsi kario prisistatymo, kartu apžiūrėjo  įvairias patalpas, sužinojo, kokie yra kareiviško gyvenimo ypatumai: švara, tvarka, drausmė, ištvermė, pagarba.
Vėliau kiekvienas pabandė įsijausti į kario vaidmenį, išbandė kareivišką maskuotę, ieškojo minų,  važiavo kariniais automobiliais.
Gimnazistai praktiškai pajuto, ką reiškia „būti kareiviu“. Manau, neišsigando...
 Įdomu, ar po kelerių metų atsiras bent vienas tikras kareivis iš šios puikios jaunuolių kompanijos? 
 
Lietuvių kalbos mokytoja Žydrė Sipavičienė
 


Atnaujinta Penktadienis, 06 Vasario 2015 10:54
Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Žymėtas pagal karysKomentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti