Pynimas iš spalvotų gumyčių. Manija?

Mūsų mokykloje nuo pat rugsėjo mėnesio buvo pastebėtas gumyčių "loom bands" bumas. Vieni, pamiršę pamokas, pynė draugystės apyrankes, auskarus, kiti – improvizavo, treti – rodė didžiausias kolekcijas. Vienoje klasėje net buvo sugalvota nupinti gėdos apyrankę...
Visa klasė ją pynė, o nusidėjėliai turėjo su ja išbūti savaitę. Gumyčių manija truko apie mėnesį. Šiuo metu ji blėsta ir nebe tokia populiari. Tuo labai džiaugiasi mokyklos valytojos, pavargusios krapštyti ir rankioti gumyčių likučius iš įvairių plyšių ir kampų.

Nustebsite sužinoję, jog šias apyrankes sugalvojo amerikiečių mechanikai dar 2011 metais, tačiau masiškai išpopuliarėjo pasaulyje po to, kai įvairios garsenybės buvo pastebėtos dėvinčios jas.

Po to buvo paskelbta, jog Anglijoje buvo ištirta medžiaga, iš kurių gaminamos gumytės ir joje rasta medžiaga ftalatas (jis minkština plastiką), kurios leistinos normos buvo viršytos net 500 kartų. Ši medžiaga gali sukelti vėžį ir kitas nepageidaujamas ligas.

Bet tai nesutrukdė gumyčių panaudoti ir kitiems tikslams, pavyzdžiui – šaudymui į savo draugus per pertraukas. Po tokių pasišaudymų dažniausiai lieka mėlynės.Yra buvę atvejų ( džiaugiamės, kad ne mūsų mokykloje), kai tokie pasišaudymai baigdavosi traumomis ( pvz., išmušta akis). Menas ir grožis reikalauja aukų, bet prieš naudodami gumytes kitiems tikslams, pagalvokite apie pasekmes.

Fotografavo ir aprašė progimnazistės Vita, Liucija ir Raimonda

Skaityk daugiau: http://www.pagalvok.lt/pynimas-is-spalvotu-gumyciu-gali-sukelti-vezi/Atnaujinta Ketvirtadienis, 13 Lapkritis 2014 12:36
Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Žymėtas pagal spalvotos gumytėsKomentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti