Išvykos su klase - ar gali būti smagiau

Brėkštant saulėtam spalio 29 – osios rytui, 8 b ir 8 e klasių mokiniai, lydimi auklėtojų D. Bridžiaus ir D. Rimienės, išvyko į Lenkijos sostinę – Varšuvą. Klausant įdomių, dar niekur negirdėtų, nuotaikingų gido pasakojimų, tolima  kelionė visiškai neprailgo.
Lenkija mus pasitiko ypatinga reklamos gausa – įvairiausių formų ir dydžių reklaminiais plakatais, stovinčiais prie gatvės, kabančiais ant namų ir transporto stotelių.
Atvykę  į Varšuvą – miestą, menantį gyventojų pasišventimą ir ryžtą, tarsi feniksą,  pakilusį iš pelenų po Antrojo Pasaulinio karo, aplankėme į Kultūros ir mokslo rūmus –  aukščiausią pastatą Lenkijoje,  turintį 44 aukštus. Iš 114 m aukštyje esančios  apžvalgos aikštelės. pažvelgėme į miestą  iš viršaus. Įspūdingas vaizdas…
Lankėmės naujai atidarytame Koperniko mokslo centre. Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija.  20 tūkst. kvadratinių metrų teritorioje  nėra jokių gidų ar popierinių bukletų. Prie kiekvieno eksponato kabo instrukcija, kurią perskaitę mokiniai pažinti turi patys, liesdami, klausydamiesi, ragaudami, matydami… Bilietas – magnetinė kortelė muziejuje tapo kiekvieno iš mūsų atminties kortele. Prie eksperimentų esantys skaitytuvai įrašo kiekvieno  bandymo duomenis, nuotraukas ar kt. informaciją, o vėliau išsiunčia į  elektroninį paštą ir galima grįžus  gauti savo atvaizdą po paties padarytos virtualios plastinės operacijos. Gali sužinoti kokia tavo reakcija, kokia tavo rankų jėga. Muziejuje svajonės tapo  realybe. Mokiniai grojo virtualiame orkestre, klausėsi laukinių gyvūnų stūgavimo. Įdomu buvo atsidurti kambaryje, kuris yra žemės drebėjimo zonoje arba pabūti skęstančio laivo kapitonu, arba pakilti virš žemės ant skraidančio kilimo . Nepastebimai pralėkė 4 valandos.
Kelionę tęsėme pažintimi su senamiesčio paminklais: Karalių rezidencija ir pilies aikšte, Zigmanto II-ojo Vazos kolona, Šv. Jono katedra, Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidota kompozitoriaus Šopeno širdis. Turgaus aikšte su nuostabiais buvusiais pirklių namais.
Valanda laisvo laiko senamiestyje ir…ilga kelionė namų link, kurios metu nuolat skambėjo linksmas juokas, dalijimasis įspūdžiais, žaidimai. Keliaudami ne tik plečiame savo akiratį, ugdome kalbinius įgūdžius, bet ir mokomės bendrauti, geriau pažįstame, suprantame vieni kitus.
D. Rimienė 8 e klasės auklėtoja,     D. Bridžius 8 b klasės auklėtojas


Atnaujinta Sekmadienis, 08 Lapkritis 2015 10:08
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti