Vaistai nuo kvailumo jau egzistuoja - reikia skaityti knygas

 Apie skaitymo rusų kalba technikos konkursą.
 

Skaitymas vienija

   Vasario 8 dieną Garliavos Jonučių progimnazijos ir gimnazijos aktų salėje jis suvienijo Kauno rajono mokyklų aštuntų klasių mokinius ir jų mokytojus, kurie panoro pademonstruoti savo skaitymo rusų kalba techniką.

Tai - naujas rusų kalbos mokytojų projektas, kurį inicijavo Garliavos Jonučių progimnazijos ir gimnazijos rusų kalbos mokytojos - metodininkės Ona Stašaitienė ir Rima Petkevičienė. Renginiui pritarė Kauno rajono rusų kalbos metodinio būrelis, o visus svetingai sutiko ir pasveikino Garliavos Jonučių progimnazijos direktorius Jonas Petkevičius.

   Kas nori kalbėti, tas turi mokėti teisingai ir aiškiai ištarti žodžius, garsus, kad būtų visiems aišku ir suprantama. O kas nori gauti daugiau informacijos, tas turi mokėti dar ir greitai skaityti. Tokiais principais remiantis ir buvo suformuluotas konkurso tikslas: tobulinti rašytinio teksto rusų kalba skaitymo techniką, ugdyti mokinių poreikį gilinti skaitymo rusų kalba kompetenciją ir skatinti mokytojų darbą su gabiais mokiniais.

Konkurse kiekvienas mokinys skaitė pateiktą tekstą (pasiruošimo laikas - 15 min.), kuris susidėjo iš trijų dalių: Rišlus tekstas ( apimtis - 70 žodžių, tekstas sukirčiuotas, fiksuojamas skaitymo laikas); 4 tautosakos frazės (patarlės, priežodžiai, skaičiuotė, greitakalbės ir pan.; tekstas sukirčiuotas, fiksuojamas skaitymo laikas);20 atskirų žodžių, kurie atspindi rusų kalbos tarties ypatumus. Buvo vertinama už teisingai ištartus ir sukirčiuotus žodžius, bei taisyklingai intonuojamą tekstą. Jei dalyviai surinktų vienodą taškų skaičių, aukštesnė vieta suteikiama tam, kuris greičiau perskaitė tekstą.

Į konkursą savo dalyvius atsiuntė Kulautuvos pagrindinė mokykla, Raudondvario gimnazija, Garliavos Jonučių progimnazija, Raudondvario gimnazija, Babtų gimnazija, Akademijos U. Karvelis gimnazija,Vilkijos gimnazija. Mokytojus rengė mokytojos Aurelija Maciukaitė, Loreta Juškienė, Janina Bisikirskienė, Albina Vinciūnienė, Rima Petkevičienė, Rita Jakienė, Alina Živatkauskienė, Natalija Kalčevskaja, Liudmila Andriukaitienė, Rita Kelpšienė.

Konkurso komisija: pirmininkė Garliavos A. Mitkaus pagrindinė mokyklos vyr. mokytoja J. Dijokienė, narės J. Lukšos gimnazijos mokytojos-metodininkės A. Masiulienė ir J. Burinskienė paskelbė rezultatus:

I vieta - Jomantas Kasiulevičius ( Raudondvario gimnazija, mokytoja Loreta Juškienė).

 II vieta - Kotryna Terminaitė (Garliavos Jonučių progimnazija, mokytoja Rima Petkevičienė)

III vieta - Laura Kuznecovaitė (Kulautuvos pagrindinė mokykla, mokytoja Aurelija Maciukaitė).

                                                             Konkurso organizacinio komiteto narė Rima PetkevičienėAtnaujinta Pirmadienis, 28 Rugpjūtis 2017 00:47
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Daugiau šioje kategorijoje: « Literatūrinis konkursas

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti