Sapnų keistenybės

Sapnų gaudyklės. Ar girdėjai apie tokias? Jei - ne, tai Rugilė tau papasakos.
Taigi, sveiki. Šioje rubrikoje pirmoji tema bus apie sapnų gaudykles. Tokią ir aš turiu – mažą, raudoną, rudai baltų plunksnų. Ją man padovanojo tėtis. Ji dabar kabo ant mano lovos krašto. Atbaido mane nuo visų baimių, ir aš taip prie jos pripratau, kad, kai jos laikinai nebuvo, aš nesijaučiau jaukiai savo kambaryje.
Sapnų gaudyklės - tai daiktas, turintis plunksnų, rutuliukų ir tinklą. Jos kabinamos virš lovų , kad atbaidytų blogus ir atneštų gerus sapnus. Jos yra visokių spalvų, dydžių , formų. Taip pat jas kabina automobiliuose kaip laimę nešantį daiktą.

Sapnų gaudyklių legenda ( radau interneto platybėse)
Pagal Amerikos indėnų pamąstymus, sapnai praneša miegančiam žmogui apie nelaimę. Sapnų gaudyklės idėja atsirado keliose Odžibvu ir Anišabu indėnų gentyse. Visi pirmosios genties gyventojai manė, kad sapnus sapnuoja dėl pranešimų mintimis. O Anišabu genties vyriausiasis regėjo viziją apie lauke esantį voratinklį. Prie jo buvo prikibusi plunksna ir karoliukas. Tokia vizija reiškia, kad šie objektai sugavo gerus sapnus, o blogus praleido.
Dabar sapnų gaudyklės kabinamos virš lovos ten, kur gali apšviesti pirmieji saulės spinduliai. Miegantysis būtinai regės sapnų gaudyklės simbolius ar prisimins perteiktą informaciją. Sapnų gaudyklė skirta apsaugoti nuo nakties ore skrajojančių blogų sapnų. Sapnų gaudyklės sugauna blogus sapnus, ir juos sunaikina ankstyvo ryto saulės spinduliai. Sakoma, kad sugautas sapnas daugiau miegančiojo neaplankys. Sapnų gaudykles sukūrė senolės, jos kabindavo jas jaunavedžių palapinėse, prie vaiko lopšio. Tikėta, kada sapnų gaudyklės labai reikšmingos vaikams, nes plunksnos siejamos su oru ir kvėpavimu – gyvybės simboliais. Vaiką linksmina siūbuojanti plunksna, jis išmoksta vertinti tyrą orą ir jo svarbą.
Na, štai dabar viską žinot apie sapnų gaudykles.
Rugilė Girdauskaitė. 5a klasė
View the embedded image gallery online at:
https://jomo.lt/172-sapnu-keistenybes#sigProId9436cbf44a


Atnaujinta Sekmadienis, 06 Gruodis 2015 19:15
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Daugiau šioje kategorijoje: « Augustė rekomenduoja perskaityti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti